Teden otroka v Bolnišnični šoli

V letošnjem šolskem letu smo v Bolnišnični šoli zaznamovali Teden otroka, ki letos praznuje 70 let, s prijetnimi dejavnostmi. Naslonili smo se na osrednjo temo Otrok, nepopisan list. Pogovarjali smo se o tem, kakšno je bilo otroštvo nekoč in kakšno je danes. Vsak otrok je nepopisan list, katerega kotički se zapolnjujejo z barvami, ki jih prinaša vzgoja, izobraževanje, odraščanje, družba, prijateljevanja in podobno. Zavedamo se, da je nadvse pomembno, da jim učitelji omogočimo zdravo, srečno, vzpodbudno in motivirajoče se učno popotovanje skozi šolska leta, da bodo lahko tudi v odrasli dobi obujali prijetne spomine na svoje šolske dni.

Na Uri Soča so te dni veliko ustvarjali, namreč Bolnišnično šolo sta obiskali Lucija in Dana, učenci pa so imeli priložnost spoznati Moderno galerijo in Muzej sodobne umetnosti v Ljubljani, poleg tega pa so skočili še izven meja naše države in si ogledali zanimive zgradbe, v katerih domujejo muzejske zbirke po svetu. Ker pa ustvarjalnost ne pozna meja, so zavihali rokave ter skupaj z gostjama in učiteljicama Tanjo Babnik in Sabino Andlovic oblikovali izjemen muzej.

Srčno, srečno in zadovoljno stopimo tudi v jutrišnji dan.

Manja Žugman