Mesec junij je bil na našem oddelku pisan kot mozaik, saj je vsak teden prinesel nekaj novega. Na športnem dnevu smo se preizkusili v različnih igrah, na kulturnem dnevu smo spoznavali Slovenijo in simbole slovenstva, ves mesec pa smo tudi pridno ustvarjali in nastale so čudovite umetnine. Deček Julien nam je v zahvalo narisal spodnjo umetnino, ki že krasi hodnik našega oddelka.

Julienova zahvala

Po več letih smo prav tako znova obudili projekt Modri stol v okviru mreže Unescovih šol. Obiskale so nas štiri šestošolke z Osnovne šole Ledina in učiteljica. Učenke so združile moči z dvema osnovnošolcema z našega oddelka in skupaj so izvedli poslikavo dveh modrih pručk, ki so ju naredili učenci višjih razredov pri pouku tehnike na OŠ Ledina. Poslikava je potekala ob prijetnem pogovoru; pogovarjali smo se o Bolnišnični šoli in jo primerjali z OŠ Ledina, o naših hobijih in zanimanjih, o glasbi, najljubših knjigah, pa tudi o bližajočih se počitnicah. Nastali sta dve čudoviti pručki s krasnimi poslikavami in podpisi vseh učencev; ena krasi hodnik na Osnovni šoli Ledina, drugo pa lahko najdete na oddelku tigrov.

Poslikava pručk

Vsem želimo lepe počitnice!

Maruša Rojc
junij 2023