Rdeči ustvarjalni september

Enega od septembrskih torkov sta nas na kliniki obiskala dva Rdeča noska.
Klovnesi rdečenosi je bilo ime Anastazija, rdečenosi klovn pa je prihajal is Kolumbije in nam sploh ni povedal svojega imena.
Najprej smo se skupaj malo učili slovensko. Klovna smo naučili, da so vrata množinski samostalnik srednjega spola in kako ga sklanjamo, pomagali smo mu, da je besede spravil v pravilni besedni red, učili smo ga tudi pravilne izgovorjave besed.
Potem sta bila na vrsti klovna. Zapela sta nam divjo pesem ob spremljavi ukulel, na katere je igral kolumbijski klovn, Anastazija pa je bila čarodejka in je začarala rdeč papirnat robček. Najprej je izginil, potem pa ga je našla v hlačnici mlajše deklice.
To dopoldne smo se tudi pogovarjali o različnih rečeh. O tem, kaj radi jemo, kaj radi počnemo, s katerim športom se ukvarjamo, kaj beremo in kaj nam je najbolj všeč v šoli …

Kartice z ustvarjalnimi vprašanji

Kaj si pa vi želite za letošnje šolsko leto?

Andreja Čušin Gostiša
september 2023